fbpx

Sebepřijetí svého těla

Žijeme v době, kdy více než 90% žen a čím dál více mužů, není spokojeno s tím, jak vypadá jejich tělo. Nepřijetí svého těla může vést k sebepotrestání, sebepoškozujícím myšlenkám, k nedostatku sebevědomí a sebeúcty, k nekonečným dietám a nezdravému vztahu k jídlu.

Proč diety nefungují

Proč diety nefungují

Dnes existuje téměř 200 000 diet a každý den se objevuje nějaká nová dieta v nějakém časopise nebo na webu či jakýchkoli médií. Až skoro 98% těch, kteří hubnou dietou, získávají zpět váhu, kterou ztratili během jednoho roku. A tak, proč diety nefungují?

Užit si kávu bez závislostí na kofein

Moje káva

Miluji kávu. Nebylo ráno, abych si tu svou aromatickou kávu nedala. A občas i odpoledne. Není na tom nic špatného; kávu mám ráda, chutná mi, krásně mi voní a zjistilo se, že v přiměřených dávkách, prospívá zdraví. Jenže časem, já jsem si ji dát musela, i když jsem na ni až tak moc chuť neměla. Protože jsem si ji dávala tak často, až se z toho mého malého potěšení stala závislost, závislost na kofeinu.

Příběh čínského bambusového stromu

Je potřeba čínský bambusový strom hnojit a zalévat každý den. Než prorazí zemí, trvá to pět let zalévání a hnojení. Kdykoli během těchto pěti let, pokud je zavlažování nebo hnojení zastaveno, čínský bambusový strom zemře v zemi.Ale když v pátém roce prorazí, pak za šest týdnů doroste až 27 metrů.Otázka zní: vyroste 27 metrů za …